Līga Pauliņa: Kolēģi>Kods: Kā līdzsvarot mākslīgā intelekta izmantošanu darbā?

No tā, vai uzņēmumi investē vai attīsta mākslīgo intelektu, atkarīga to akciju cena, jo tiek prognozēts, ka kopējais mākslīgā intelekta tirgus 2030. gadā sasniegs 1,35 triljonus (jā, triljonus) ASV dolāru ar ikgadējā pieauguma likmi – 36,8%1. Tas liecina, ka mākslīgais intelekts mūsu dzīvēs ir uz palikšanu, un, jo ātrāk iemācīsimies to izmantot, jo lielāki ieguvēji būsim. Taču kā rožainajā produktivitātes kāpuma apsolījumā nepazaudēt to, kas uzņēmumiem dod to lielāko pievienoto vērtību?

Pagaidām šajā diskusijā dominē tieši darba ražīguma aspekts – nesena “Forbes” aptauja parādīja, ka 64% uzņēmumu uzskata, ka tādi mākslīgā intelekta modeļi kā “ChatGPT” spēs palielināt to kopējo produktivitāti2. Tāpat arī tiek prognozēts, ka mākslīgais intelekts ASV iekšzemes kopproduktam līdz 2030. gadam nodrošinās 21% pieaugumu3, kas parāda tā potenciālu ekonomiskās izaugsmes veicināšanai. Tāpēc paredzams, ka cīnoties ar darbaroku trūkumu, uzņēmumi arvien vairāk izmantos mākslīgo intelektu.

Pilnu rakstu lasiet šeit


            

Back to the newsroom

Media relations principles

 • We do not comment on anything which might negatively impact our business, our partnerships, our employees, or our competitors.
 • We are happy to provide information at any time of day or night but ask you to understand that we require up to two hours to prepare any statement.
 • We provide communication in written form only.